Návrh nízkoenergetického domu se sedlovou střechou

 
Tento dům vznikl s ohledem ke tvaru pozemku, kde jsme byli limitováni jeho šířkou a požadavkem investora na jednoduchý rodinný dům se sedlovou střechou. Jedná se o jednopodlažní nízkoenergetický dům s obytným podkrovím. V 1NP je směrem ke vstupu situován pokoj pro hosty, šatna, technická místnost, koupelna a wc. Ve středu půdorysu je kuchyně a schodiště a v jižní části směřující do zahrady se nachází jídelna a obývací pokoj. Obytné podkroví tvoří samostatnou klidovou zónu s koupelnou.

Studie rodinného domu
pohled ze zahrady

 
Tento dům vznikl s ohledem ke tvaru pozemku, kde jsme byli limitováni jeho šířkou a požadavkem investora na jednoduchý rodinný dům se sedlovou střechou. Jedná se o jednopodlažní dům s obytným podkrovím. V 1NP je směrem ke vstupu situován pokoj pro hosty, šatna, technická místnost, koupelna a wc. Ve středu půdorysu je kuchyně a schodiště a v jižní části směřující do zahrady se nachází jídelna a obývací pokoj. Obytné podkroví tvoří samostatnou klidovou zónu s koupelnou.

Návrh rodinného domu
s prostornou terasou do zahrady

 
Klasický tvar se sedlovou střechou je ještě zvýrazněn protažení obrysu domu do prostoru zahrady i směrem do ulice, které zároveň částečně zastřešuje jak prostor terasy, tak vchod do domu a tvoří tak závětří domu.

Vizualizace rodinného domu
s dřevěným obkladem

 
Investor nepožadoval garáž, což nám umožnilo i při malé zastavěné ploše navrhnout velkorysé vnitřní prostory. Parkovací stání je řešeno na zpevněné ploše před domem. Dům je navržen v nízkoenergetickém standardu.

Návrh exteriéru rodinného domu
se sedlovou střechou

 
Exteriér domu je navržen v kombinaci bílá omítka a dřevěný svisle orientovaný modřínový obklad. Střecha je navržená jako dvouplášťová s provětrávanou mezerou. Dostatečnému prosvětlení místností v podkroví pomáhají střešní okna.
Soubor rodinných domů Kuřim
STUDIE Nízkoenergetického RODINNÉHO DOMU

Projekty z kategorie
vily a rodinne domy