vše
Inspirace
Blog rodinné domy
Blog rodinné domy

Co znamená "moderní dům"? Definic je několik

Sousloví "moderní dům" nebo "moderní bydlení" se užívají velice často a rády, ale jasná definice významu neexistuje. Nebo alespoň není ukotvena. A také záleží na lokalitě.
Přečíst celý článek
Blog rodinné domy

Byt či dům? Plusy i mínusy obou variant

Volbu vlastního bydlení řeší dříve či později každý z nás. To, jestli se rozhodneme pro byt, nebo dům, podstatně ovlivní nejen náš životní prostor, ale i další důležité aspekty v našem životě. Než si tedy zvolíte podobu svého bydlení, měli byste se podívat na určitá specifika, plusy i mínusy toho, co každá z možností přináší.  
Přečíst celý článek
Blog rodinné domy

Užitečné a designové prvky chytré domácnosti

S tím, co je to chytrá domácnost, vás patrně nemusíme nijak blíže seznamovat. Našli jsme pro vás však některé méně známé smart pomocníky, které mohou zvýšit komfort a vybavenost vašeho domova na ještě vyšší úroveň.
Přečíst celý článek
Blog rodinné domy

Proč mít projekt na míru, a ne řešení na klíč

Chcete si postavit nový dům a přemýšlíte, jestli je lepší mít projekt na míru, nebo řešení na klíč? Z vlastní zkušenosti víme, že ne všichni mají úplně jasno, jaký je v tom rozdíl.
Přečíst celý článek
Blog rodinné domy

Představujeme náš developerský projekt RODINNÉ DOMY "POD BABOU"

Projekt Pod Babou představuje nadstandardní rodinné bydlení na jihozápadním okraji města Kuřim. Lokalita je výjimečná jak svým umístěním v rámci Kuřimi, tak bezprostřední blízkostí k Brnu. Velkými výhodami území je jeho příznivá orientace ke světovým stranám, členité a rozmanité okolí a zejména pozice u lesa na okraji přírodního parku Baba. Při návrhu samotných domů jsme kladli důraz na to, aby domy byly pro budoucí obyvatele uživatelsky co nejpříjemnější a zároveň zajišťovaly dostatek soukromí pro pohodlný rodinný život jak v domě, tak na zahradě. Samozřejmostí je garáž přímo propojená s domem a nadstandardní 2 parkovací stání před domem. U vstupu do domu je samostatný pokoj pro hosty se sociálním zařízením a technická místnost. Velký důraz jsme kladli na vytvoření velkorysého prostoru obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou, který je propojen přímým vstupem na terasu a zahradu. Při návrhu klidové zóny ve druhém patře jsme dbali na perfektní proslunění interiéru a tomu je přizpůsobená orientace oken ke světovým stranám. Klidovou zónu tvoří velká ložnice s vlastní šatnou, 2 dětské pokoje, koupelna s vanou a dvojitým umyvadlem a samostatné WC. Architektura rodinných domů Pod Babou je nadčasová. Díky pečlivému výběru použitých materiálů a technologií tak soubor Pod Babou převyšuje současné standardy bydlení ve své kategorii. Více informací najdete na www.pod-babou.cz  
Přečíst celý článek
Inspirace

Rozhovor s hlavním architektem Tomášem Valeským

Rozhovor s naším jednatelem a hlavním architektem Tomášem Valeským, který vyšel na serveru bydlet.cz. Řeč přišla na architekturu, činnost naší firmy, i moderní technologie.
Přečíst celý článek
Blog rodinné domy

Pasivní domy 01: Úvod. Než začnete plánovat

Úspora nákladů na vytápění, možnost dotace, ale i jisté riziko. Máte zájem o bydlení v pasivu? Tohle byste měli vědět, než se pustíte do projektu.
Přečíst celý článek
Blog rodinné domy

Co nepodcenit při výběru pozemku?

Výběr a koupě stavební parcely není žádný med. Sepsali jsme ty nejdůležitější aspekty, které byste při rozhodování určitě neměli opomenout.
Přečíst celý článek

BLOG


Do našeho blogu přispívají vybraní členové našeho týmu - architekti, projektanti, specialisté na technologie i výstavbu. Doufáme, že v něm najdete informace které vám usnadní dlouhou cestu za vysněným bydlením. 

ZAUJALI JSME VÁS?
POJĎME SE SEJÍT

 
ZavolatNapsat