Mám zájem o podobné řešení

Nadčasový rodinný dům na Jižní Moravě

 

Jak se říká, jižní Morava je krajem vína a slunce. A kde jinde si nejlépe vychutnat sluneční paprsky než na terase moderního rodinného domu v Bílovicích?

 

Tento dům, za jehož návrhem i realizací stojí studio UP constructions, je skvělým místem pro život, neboť spojuje kvalitní materiály a prosvětlenost celého prostoru.

Mám zájem o podobné řešení
Napište číslicemi "třidvajedna":

Nadčasový. Od návrhu až po fasádu

 

Dům ve tvaru písmene L jsme usadili do severojižního mírného svahu. Přímé linie a kombinace přírodních a tradičních materiálů jsou zárukou, že toto bydlení ani časem neztratí svoji atraktivitu.

 
Celá stavba je rozdělena na dvě křídla. V jednom z nich je umístěna klidová zóna a ve druhém zóna společenská.
 
Kromě obytných místností je součástí domu také garáž pro dvě auta a částečně krytý hlavní vchod do domu.

Skrýt text

Nápady tvoří život

 
Velká podlahová plocha přímo vybízela k tomu, abychom využili i prostoru pod domem. Celý objekt je tak podsklepený.
 
Ladem jsme nenechali ležet ani potenciál svažitého pozemku. Jeho lepšího využití jsme dosáhli realizací systému terasovitých opěrných zídek a díky tomu jsme docílili jasného rozdělení jednotlivých funkcí venkovního prostoru. Například vířivka a bazén se nacházejí o úroveň níže než venkovní posezení.

Skrýt text

Prostor, který spojuje

 

Prosvětlený vzdušný interiér propojuje dům v jeden celek a zároveň zachovává funkčnost prostoru.

 
V přízemí se nachází jídelna, kuchyně a obývací pokoj, ale také kompletní zázemí včetně ložnice, koupelny a pracovny. Dva pokoje pro hosty jsou umístěny ve druhém patře.
 
Posuvné dveře francouzského okna umožňují snadný přístup z místností v klidové obytné zóně přímo k bazénu a venkovní vířivce. Zajímavým interiérovým prvkem je rozhodně oboustranný krb, který je přístupný jak z jídelny, tak z obývacího pokoje.

Skrýt text

Pro dokonalé soukromí i velké sešlosti

 

Od ulice je dům oddělen gabionovou zdí s posuvnou bránou. Na tu pak navazuje dřevěný plot. Díky tomu dům svým obyvatelům nabízí – i přes velká francouzská okna a co nejvyšší prosvětlenost prostoru – maximální soukromí, a to i na terase s bazénem a vířivkou.

Skrýt text
Mám zájem o podobné řešení
MODERNÍ RODINNY DŮM S PERGOLOU
Nadstandardní bytové domy Slavkov

Projekty z kategorie
vily a rodinne domy